• 3. listopadu rozezněl prostory Galerie Tunklův dvorec Komorní smyčcový orchestr Zábřeh, který romantickou hudbou zahájil vernisáž výstavy dvou autorek. Ilona Kinclová se představuje kresbou portrétů. Zachycuje v nich nálady, pocity a rozpoložení svých objektů. Říká, že v očích lze mnohé vyčíst. K portrétům připojuje i citáty, které s obrazem tvoří jeden celek. Stanislava Brzobohatá vystavila v hlavní síni malby různých témat. Zahrnují krajinu, zátiší, portrét i abstrakci. Autorka se malbě věnuje krátký čas, ale s velkou energií a potenciálem. Nedávno objevený zájem chce v budoucnu rozvíjet a tvořit další díla.

V minigalerii vystavují práce děti Základní školy Severovýchod v Zábřehu s neoficiálním názvem „Škola mezi paneláky“. Výstavu představila paní učitelka Jana Ucekajová. K vidění je podzimní i zimní tematika, Karel IV. i jiné práce. Velmi zajímavá je technika voskové batiky. Školu samotnou představil zástupce ředitelky Radek Kól, který seznámil návštěvníky ze současnou podobou školy po spojení s Domem dětí a mládeže Krasohled.

Celý program uzavřely antické tance a árie opět v podání Komorního smyčcového orchestru Zábřeh, který řídil Milan Plodek.