• Výstavu s názvem „Na vlnách energie“ připravila v Galerii Tunklův dvorec výtvarnice Irena Benešová z Jeseníku. Již název napovídá, že obrazy, které paní Benešová tvoří, nemají námět reálný, ale abstraktní. Sama autorka říká, že její obrazy mohou návštěvníka léčit stejně, jako léčí i ji samotnou. Pracuje totiž s energiemi, které nás obklopují a které na nás působí.

    Irena Benešová také tvoří šperky z přírodních materiálů, např. z ovčí vlny, z hedvábí, z darů přírody, maluje hedvábné šátky, šije oděvní doplňky nebo si jen tak „hraje“. Milovaným koníčkem je pro ni fotografování, o čemž svědčí další část této výstavy.

    V minigalerii jsou tentokrát k vidění autogramy známých českých a zahraničních osobností. Autorkou a sběratelkou je paní Jana Veselá, která podpisy shromažďuje již od svých patnácti let. Ani sama neví, kolik jich vlastně má. Některé z nich získala setkáním s těmito celebritami, ostatním napsala. Korespondenční forma získávání autogramů je často dost dobrodružná, protože někdy čekala i dva roky, než jí podpis přišel, a o to měla z výsledku větší radost. Některé dopisy se jí vrátily, na některé odpověď nedostala, a naopak jí někdy dorazil podpis od jiného umělce. Je majitelkou autogramů takových umělců, jako je například Oldřich Nový, Jan Werich, Karel Höger, Rudolf Hrušínský, Lída Baarová, nebo dokonce Jean Marais. K vidění jsou i některé z dopisů nebo pozdravy.

    Celou vernisáž doplnila svým kulturní vystoupením Terezie Odstrčilová, která vyučuje hru na kytaru v ZUŠ Zábřeh.

Top