• Abstraktní malbu představila na vernisáži 4. února mladá malířka a grafička Anna Stejskalová.

Má ráda originalitu, která se odráží i v její výtvarné práci. Používá akrylové a anilinové barvy, tempery a tuše. Maluje většinou na papír nebo plátno bez použití malířského stojanu. Její díla vznikají totiž na zemi. Vystudovala obor Grafický design na VOŠ a SPŠ v Šumperku a grafice se věnuje nadále. Také vede kurzy malby, fotografuje a tančí flamenco.

V minigalerii vystavují převážně zimní tematiku děti z Mateřské školy Severáček Zábřeh. Zimu nejen namalovaly, ale ztvárnily také hudebně a dramaticky pod vedením paní učitelky Lenky Švédové a Miroslavy Pokorné.

Hlavního kulturního programu se zhostila opět základní umělecká škola, zpíval pěvecký komorní sbor pod vedením paní učitelky Evy Grúzové. Zpěvem a hrou na klávesy s doprovodem trubky v podání Šimona Nesporého se potom představila Kristýna Novotná.

3. března se můžeme těšit na vernisáž maleb a grafik výtvarnice Marie Horské. V minigalerii bude k vidění instalace prací žáků Základní a Mateřské školy Lukavice.

Srdečně zveme